تبلیغات
رهرو شهیدان - خاطراتی از زندگی مقام معظم رهبری-داستان از رهبری
 
رهرو شهیدان
سلام بر شهیدانی که برای عزت و سربلندی اسلام و جانفشانی در راه خداوند حرکت کرده اند و بهترین سرمایه ی وجودی خودشان،یعنی جانشان را
نظرسنجی
میزان رضایت مندی شما از این وبلاگ چقدر است؟خاطراتی از زندگی مقام معظم رهبری

یکی از محافظان مقام معظم رهبری در خاطره ای گفت: یک روز که مقام معظم رهبری به کوههای اطراف تهران برای کوه پیمایی رفته بودند، با دختر و پسری دانشجو برخورد می کنند که به لحاظ ظاهری وضع نامناسبی داشتند.


 

آنها به یک باره در مقابل گروه ما قرار گرفتند و فرصت جمع و جور کردن و رسیدگی به وضع ظاهری خودشان نداشتند از رفتار آنها مشخص بود که خیلی ترسیده بودند واینگونه به نظر می رسید که آنها تصور می کردند که الآن آقا دستور دستگیری آنها را فورا صادر خواهد کرد. ولی برخلاف تصور آنها آقا با آنها سلام و علیک گرمی کرد و پرسید که شما زن و شوهر هستید؟(البته آقا می دانست)؛  آن پسر وقتی با خلق زیبای آقا مواحه شد، واقعیت را گفت؛ و جواب داد خیرمن و این دختر دوست هستیم.

 

آقا ابتدا در باره ورزش و مزایای آن با آنها صحبت کرد و بعد فرمود : بد نیست صیغه محرمیتی هم در میان شما برقرار شود و شما با هم ازدواج کنید. آقا به آنها پیشنهاد داد که اگر مایل بودید در فلان تاریخ بیائید، ومن هم آمادگی دارم که شخصا خطبه عقد شما را بخوانم. آن دو خدا حافظی کردند و طبق قرار همراه خانواده خود در همان تاریخ به محضر ایشان رسیدند .

 

آقا هم خطبه عقد آن دو را جاری کردند . با برخورد کریمانه ایشان این دو جوان مسیر زندگی خود را تغییر دادند آن دختر غیر محجبه به یک دختر محجبه و معنوی و آن پسر دانشجو هم به یک جوان مذهبی مبدل شدند.


پس بقیه چی؟!
هنگامی كه ضریح مطهر حضرت امام رضا علیه السلام در حال تعویض بود، در خدمت مقام معظم رهبری به پابوسی امام هشتم علیه السلام مشرف شدیم .
مقام معظم رهبری برای زیارت در كنار مرقد آن امام علیه السلام مشغول راز و نیاز بودند، چون ضریح را برداشته بودند حضور در كنار قبر رنگ و بوی دیگری داشت.
بعد از پایان راز و نیاز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آقای واعظ طبسی به ایشان عرض كردند: آقا زاده هم بیایند نزدیك‌تر تا از نزدیك امام را زیارت کنند.
معظم له فرمودند: پس بقیه چی؟ اگر بقیه افراد می‌توانند از نزدیك قبر امام هشتم علیه السلام را زیارت كنند، فرزندان هم بیایند.  ایشان امتیاز ویژه و خاصی را برای فرزندانشان قایل نیستند.
پس از بیان آقا همه توفیق حضور یافتند. عجب روز به یاد ماندنی بود. بعضی از دل شکستگان، سر از پا نمی شناختند.


حجه الاسلام و المسلمین محمد علی حقانی


)                                        ویژگی های رهبری

من اگر بخواهم در باره شخص ایشان و ویژگی هایی که خدای متعال به ایشان عطا فرموده و امتیازاتی که به ایشان لطف کرده است صحبت کنم حقش را نمی توان ادا کرد ولی در چند جمله کوتاه عرض کنم که ایشان فقاهت را توام با تقوا تیزهوشی و فراست را توام با بردباری و سعه صدر مدیریت را همراه با تعبد و پایبندی به اصول و مبادی اسلامی فکر روشن و ثاقب و درونشان را توام با شجاعت و شهامت  بهره مندی از علوم مختلف اسلامی را همراه با ذوق و گرایشهای هنری اصیل اعتماد به نفس را با توکل بر خدای متعال تلاش و جدیت و نظم و برنامه ریزی را توام با توسل به ولی عصر (عج) و ائمه اطهار (ع) و در یک کلمه همه شرایط و مزایای مدیریت را با روح عبادت و بندگی و اخلاص جمع می کند.                 (آیت الله مصباح یزدی)


توصیه و سخن بزرگان در مورد آقا

 

 

 

 


نظر آیه الله بهجت در مورد حضرت آقا
شاید تاکنون از برخی‌ها شنیده باشید که آیت الله بهجت با مقام معظم رهبری موافقتی نداشته و یا شاید اصلا ایشان را قبول نداشته و کلا با سیاست مخالف بودند اما داستان ذیل واقعیت را نشان می‌دهد.

 

 

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایرسنا، نقل قولی که می خوانید مربوط می شود به سال 1368 و پس از رحلت حضرت امام خمینی -قدس الله نفسه الزکیه - که موضع گیری آیت الله بهجت را نسبت به مقام معظم رهبری اعلام می کند.


وقتی ایشان (مقام معظم رهبری) برای رهبری انتخاب شدند عده ای به آیت الله بهجت گفتند: آقای خامنه ای جوان است برای برای رهبر شدن!


آیت الله بهجت در جواب آن عده فرمودند: همان یکبار که گفتند حضرت علی علیه السلام جوان است و ایشان را از خلافت منع کردند برای هفت پشتمان کافیست...


دید سیاسی آیت الله بهجت بر خیلی از شاگردان ایشان پوشیده نیست و ایشان همواره بر حضور شاگردان ممتاز خود همچون آیت الله مصباح و دیگران بر حضور در عرصه سیاست تاکید داشتند.


آیت الله مصباح یزدی در این زمینه می فرمایند: «بنده باید عرض کنم که بزرگ‌ترین مشوّق خود بنده در پرداختن به مسائل سیاسی و اجتماعی، خود ایشان بوده‌اند و به صورت‌های مختلف به دوستان و کسانی که در درس شرکت می‌کردند، سفارش می‌کردند که به این‌گونه مسائل اهمیت بدهند و اشاره می‌کردند که اگر کسانی که تقیّد به مسائل علمی و معنوی دارند، به این کارها نپردازند، روزگاری بیاید که جوّ سیاست اجتماع به دست نااهلان بیفتد و جامعه اسلامی را از مسیر خودش منحرف کند. حتی گاهی پیغام‌های خاصی برای حضرت امام (قدس) در ارتباط با همین مسائل سیاسی می‌دادند که در یک موردش بنده با یکی از دوستان، واسطه در رساندن این پیام خاص به حضرت امام بودیم».


حجت الاسلام فاطمی نیا

متن زیر قسمتی از سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا هست که در پایان یکی از مجالس حضرت زهرا (س) در مورد مقام معظم رهبری می فرمایند:

 


بنده روی منبر امام حسین ، در خانه خدا ، آن هم در مجلس حضرت زهرا اگر چیزی را یقین نکنم نمیگویم.

 


بدانید و آگاه باشید:

 


هر کس کوچکترین حرف در تضعیف مقام رهبری بزند ، هر کس اندیشه ای داشته باشد که ضد مقام رهبری باشد ، خدا او را نخواهد بخشید !

 


این را یقین بدانید ! قدردان رهبر باشید ! اگر افکار پاشیده ای ، پوسیده ای به شما عرضه کردند قبول نکنید !

 


این مرد بزرگ عزّ اسلام است و هر کس با این مرد بزرگ ، با مقام معظم رهبری مخالفت کند خدا از او نمی گذرد !

 


مرحوم دولابی

 

 

اظهارات مرحوم دولابی درباره مقام معظم رهبری:


" امام خمینی "رحمت الله" مظهر مهابت بود و رهبری (( آیت الله خامنه ای ))مظهر محبت. خداوند متعال به امام نعمت ها را یکجا داد و امام هم این نعمت ها را برای استقرار نظام جمهوری اسلامی مصرف کردند. ولی نعمت ها به حضرت آقا را خدا تدریجی به ایشان می دهد و در هر مرحله ای متناسب با شرایط، خدا نعمت هایی را به ایشان می دهد یعنی شرایط آن نعمت ها را خود آقا فراهم می کنند."

 


شیخ محمد تقی بهلول(ره)

 

 

 

پیر روشن ضمیر شیخ محمد تقی بهلول(ره) در مورد امام خامنه ای فرمودند: ((من در طول مدت عمرم امرا و صاحب منصبان زیادی را دیده ام. اما کسی را به لحاظ بی رغبتی به مقام و منصب دنیایی، همپای ((آقا)) ندیده ام. انسان وقتی زندگی روزمره ی او را از نزدیک می بیند، حس می کند که ذره ای میل به دنیا طلبی در او وجود ندارد.

 

آیت الله بهاالدینی

 

پس از آنکه مجلس خبرگان در زمان حیات امام خمینی (ره) آقای منتظری را به عنوان قائم مقام و جانشین ایشان معرفی نمود.آیت الله بهاالدینی که از این موضوع مطلع شدند تامل اندیشمندانه ای فرمودند: (( ما این طور نمی بینیم؛چون خدا نمی خواهد. هر چه بعضی تلاش کنند. خیال می کنند می توانند برای شیعه از جانب خود رهبر و مرجع درست کنند. البته هیچ کس حاج آقا روح الله نمی شود ولی آقای خامنه ای از همه به امام نزدیک تر است. کسی که ما به او امیدواریم آقای خامنه ای است.شما از ما قبول نمی کنید و تعجب می کنید.ولی این دید ماست و برای ما قطعی است سید علی خامنه ای))

 

 

حضرت علامه حسن زاده آملی


حضرت علامه حسن زاده آملی از علمای برجسته وسرشناس حوزه علمیه قم که به جهت مراتب ویژه علمی و عرفانی از استوانه‌های حوزه‌های علمیه به شمار می روند، در انتهای یکی از جلسات سخنرانی خود، عبارات مهمی را در شأن رهبر معظم انقلاب بیان فرموده‌اند.


رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید. عالمی، عادلی،‌ رهبری، مؤمنی، ‌موحدی،‌ سیّاسی، دلداری، رهبری، انسان ربانی، پاک،‌ منزه، که دنیا شکارش نکرده من جایی [سراغ] ندارم که عرض کنم.


همان که عرض کردم:


نه شکوفه‌ای، نه برگی، نه ثمر، نه سایه دارم / همه حیرتم که دهقان به چه کار کشت ما را


قدر این نعمت عظمی را که خدا به شما عطا فرمود، قدر این رهبرِ ولیّ وهمان عبارات که سرور عزیزم جناب استاد حدادعادل، ارائه دادند؛ رهبری، ولیی، الهی.


الآن این انسجام ما، تکلیف شرعی ماست. مبادا عزیزان! آقایان مبادا! (این "مبادا" را توجه داشته باشید)


مبادا آقایان! اول انقلاب یادتان هست چند فرقه برخاستند که می‌خواستند کشور را تجزیه کنند؟ حواستان جمع باشد، مبادا این وحدت ما را! مبادا این جمعیت ما را! مبادا این کشور علوی را! مبادا این نعمت ولایت را! از دست شما بگیرند.


خدایا به حق پیغمبر و آل پیغمبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی، حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.نوع مطلب : نکات اخلاقی، خاطرات، 
برچسب ها : خاطرات.داستان.زندگی.مقام معظم رهبری.شیوه برخورد.الگو،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 21 اسفند 1391 11:35 ق.ظ
روزی در تقویم خواهند نوشت:تعطیل “روز فرج مهدی فاطمه”
بعد در مدینه ، کنار ساختمان نیمه کاره ای تابلوی زیر را میبینم:
پروژه حرم مطهر بی بی دو عالم ، حضرت فاطمه (س)
کارفرما : مهدی موعود (عج)
پیمانکار : یاران حضرت
مساحت: وسعت دل تمام شیعیان
اگر لذت بردید ، با چشمانی ملتمس به درگاه خدا ، دعای فرج را برای تعجیل در فرجش زمزمه کنید.
-اللهم عجّل لولیک الفرج-
.
.
.
با وصیت نامه شهید مهدی باکری بروزم و منتظر.
**وحید برومند** ، به وبلاگ رهرو شهیدان خوش آمدید. امیدوارم لحظات شادی را در این وب سپری کنید.سلام.....
ممنون از حضورتون.....
چشم سر می زنم.....
یا حق
چهارشنبه 16 اسفند 1391 11:43 ق.ظ
نکند حفظ علی بر همگان عار شود
نکند حق علی در عمل انکار شود
.محرم راز علی نخل دل چاه شود
.سیلی خصم زبون نقش رخ یار شود
نکند مکر بنی ساعده تکرار شود
باز علی در قفس خانه گرفتار شود
از علی تا به علی فاصله یک آیینه است
آن علی از مکه و این از خامنه است
**وحید برومند** ، به وبلاگ رهرو شهیدان خوش آمدید. امیدوارم لحظات شادی را در این وب سپری کنید.سلام......
ممنون از لطفتون.....
خیلی نظر زیبایی گذاشتی......
یاحق
سه شنبه 15 اسفند 1391 07:26 ب.ظ
..سلام. بنا به دلایلی خواهشمندم که هر وقت آپ میکنی حتماخبرم کنی...
هر شنبه با یک سخن از حضرت آقا آپم...یادت نره.....
دوشنبه 14 اسفند 1391 09:04 ب.ظ
سلام وبتون بسیارزیباست خوشحال میشم به وب منم یه سرزنین نظریادتون نرهاا.
**وحید برومند** ، به وبلاگ رهرو شهیدان خوش آمدید. امیدوارم لحظات شادی را در این وب سپری کنید.سلام .....
ممنون از لطفتون....
چشم حتما سر می زنم.....
دوشنبه 14 اسفند 1391 04:30 ب.ظ
مایل چیه مشتاقم. لینک شدید
**وحید برومند** ، به وبلاگ رهرو شهیدان خوش آمدید. امیدوارم لحظات شادی را در این وب سپری کنید.سلام آقا میلاد......
با افتخار لینکتون کردم........
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
.